ŽULA 

Její osobitá originální kresba je ryzím uměleckým dílem přírody.

Náš přírodní žulový materiál pochází z lomů z celého světa. Je zpracováván nejmodernějšími technologiemi na vybraných kamenech a prochází náročnou kontrolou kvality. Výrobky z přírodní žuly se vyznačují mimořádnou tvrdostí a odolností vůči velkému zatížení, tlaku a vysokým teplotám. Krása žuly se nejlépe projeví na velkých plochách kuchyňských linek, ostrůvků a jídelních stolů, ale je vhodná i pro obklady. Vzhledem k mikroporézní struktuře žuly je nutné povrch žuly impregnovat, aby se zvýšila odolnost proti nasákavosti.

Žula je k dispozici v několika povrchových úpravách, které se liší procesem zpracování a vlastnostmi výsledného povrchu. Vysoký lesk žuly se dosahuje leštěním, a díky použití speciálních pryskyřic vhodných pro styk s potravinami, jsou uzavírány póry povrchu. Broušený matný povrch nechá vyniknout barvu žuly bez úrovně lesku, je však poréznější a vyžaduje dodatečnou impregnaci. 3D reliéfní povrch zdůrazňuje jedinečné vlastnosti žuly, jako jsou žilky, a umožňuje jim vyniknout s nápadnou strukturou. 

Žula, jako přírodní kámen, se těží v lomech a u formátů desek je třeba zohlednit rozměrové tolerance. Žulové pracovní desky jsou k dispozici v různých tloušťkách a třech povrchových úpravách. Hrany žuly jsou broušeny pod různými poloměry nebo úhly, a je také možné podložit překrývající se části pracovní desky. 

*Povrchy:

Leather finish - Povrchová úprava kůže 
Care finish - Povrchová úprava pro péči 
Brushed - Kartáčovaný povrch 
Flame & brushed - Plamen a kartáčovaný 
Honed - Broušené 
Polished - Leštěný 
Flamed - Flambované 
Leather / polish - Kůže / leštění 
Caress / polish - Caress / leštění 
Flamed & brushed / polished - Flambovaná a kartáčovaná / leštěná 

*Vzory, dostupnost a formáty na vyžádání
*Individuální nacenění