Výrobní technologie společnosti polyston

Technické vybavení firmy Polyston s.r.o. zabezpečuje samostatnost při výrobě a opracování různých velkoplošných materiálů. Výrobní proces produktů z umělého a technického kamene, keramiky, žuly a dřeva je souhrnem vícero technologických procesů. Velké formáty vstupních materiálů jsou řezané a opracovávané v CNC zařízeních nebo vodním paprskem s 5-osým řezáním. Výsledné produkty jsou kompletizované v truhlářské dílně, která je součástí výrobních hal v sídle firmy. Výrobní prostory firmy Polyston s.r.o. disponují i chemickou výrobou a odlévací jednotkou na výrobu desek z materiálu Polyston Solid surface, který je výsledkem vlastního vývoje spoločnosti Polyston s.r.o.

Polyston s.r.o. neustále rozšiřuje své technické zázemí a technologie, které zkvalitňují výrobu a rozšiřují nabídku materiálů. Díky nové technologii digitálního tisku s keramickými inkousty se sortiment materiálů rozšířil i o nabídku kaleného potištěného skla, který vstupuje na trh pod značkou Kerglass. Kromě toho tato technologie umožní i povrchovou úpravu polymerů na bázi polyakrylátů a polyesterů.

príprava granulátu

laboratoř

Na samotném počátku výrobního procesu materiálu POLYSTON solid surface je výroba barevného granulátu se souběžnou přípravou potřebných forem na odlévání nejen rovných desek, ale i všech detailů pracovních a umývadlových desek – předních a zadních lišt, dřezů, umyvadel nebo vaniček. Nezbytnost odlévat všechny prvky do forem vychází z vynikajících mechanických vlastností materiálu POLYSTON solid surface – jeho tvrdost neumožňuje tvarovat jakékoliv prvky lisováním nebo působením tepla, tak jako to dokáže udělat konkurence se svými podstatně měkčími materiály.

odlievacia jednotka

odlévání polyston solid surface

Výroba materiálu Polyston Solid Surface je založená na přesném smíchání minerálního plniva, polyesterové živice a pigmentů dávajících materiálu potřebný barevný odstín. Při strukturovaných vzorech se přidává do základní směsi stanovené množství granulátu, které vytváří jedinečný design každého vzoru materiálu Polyston Solid Surface. Připravenou směsí se plní formy na výrobu rovných desek nebo tvarovaných dřezů a umyvadel.

odlievacia linka na akrylát

speciální linka pro odlévání akrylátu

Technologická linka pro odlévání plošných materiálů na bázi akrylátu je plně automatizovaný proces s naprogramovanou receptúrou správných poměrů jednotlivých složek. Výsledkem procesu je kontinuální odlitekk materiálu, který se postupně ochlazuje a následně se řeže na požadované formáty. Akrylátový plošný materiál je možné dále tvarovat za tepla do forem a vytvářet tak tvarově náročné designy van a umyvadel.

frézovanie drezu na cnc

CNC zařízení

Odlitky dřezů z materiálu Polyston Solid Surface se v počáteční fázi opracovávají na nejmodernějších CNC zařízeních. Postupně prochází rukama zkušených pracovníků, kteří dávají pracovní desce konečný tvar a integrují do ní dřez s precizní přesností. Automatizované CNC se požívají i na řezání keramických a kamenných desek externích dodavatelů dle požadavků našich zákazníků.

vodný lúč

VODNÍ PAPRSEK

Technologií vodního paprsku je možné řezat všechny typy materiálů jako je žula, keramika, nekalené sklo, plasty, pěny a plechy různých tlouštěk. Výslednými produkty jsou zejména pracovní desky a obklady řezané do atypických tvarů a s různými funkčními výřezy na osazení varné desky nebo dřezu dle požadavků zákazníka. Při výrobě fasádních obkladů a dlažeb nabízíme i 5 – ti osé řezání, umožňující řezání pod úhlem, vytváření intarzie a mozaiky na míru. Pracovní plocha vodního paprsku má efektivní délku řezu 4 000 mm x 2 000 mm.

odlievacia linka akrylát

keramický Potisk skla

Keramický potisk na sklo nahrazuje dosavadní technologii potisku – sítotisk, a to nanášením keramických pigmentů v plnobarevném provedení. Křemičité barvy jsou následně v kalícím procese zatavené do vrchní vrstvy skla, což zaručuje vysokou mechanickou odolnost ( oděruvzdornost) vytištěného obrazu, odolnost vůči UV záření, vlhkosti a běžně používaným chemikáliím a povětrnostním vlivům. Výrobní linka se skládá z plné automatické horizontální myčky, speciálního transportního systému, zařízení na potisk a řezání plošných materiálů, kalící pece a CNC centra pro broušení, frézování a vrtání do skla.

stolárska dielňa brúsenie dosky polyston

atypická výroba

Produkty společnosti Polyston s.r.o. se zaměřují na náročného klienta a atypickou výrobu, která klade vysoké nároky na finalizaci výrobků. Každý detail a spoj je precizně proveden zkušeným týmem našich mistrů. V truhlářské dílně probíhá i broušení povrchů pracovních desek a následné balení hotových produktů a příprava na export.