Přírodní kámen

vlastnosti

Přírodního kamene

Materiál Pietra je přírodní žula pocházející z lomů celého světa. Její výrazná originální kresba je čistým dílem přírody. Přírodní kámen u nás prochází náročnou kvalitativní kontrolou a zpracováváme jej nejmodernějšími technologiemi. Výrobky z přírodní žuly se vyznačují mimořádnou tvrdostí a odolností vůči silnému zatížení, poškrábání, tlaku i vůči vysokým teplotám. Krása žuly nejlépe vynikne na velkých plochách kuchyňských linek, ostrovech a jídelních stolech, ale výborně se hodí i na obklady. Jelikož je žula přirozeně nasákavý materiál, je nutné jej impregnovat.

Formáty přírodního kamene

Přírodní kámen se těží v lomech a je nutné počítat s rozměrovou tolerancí. Nejmenší garantovaný rozměr  je 1200 x 2225 mm, největší pak 1900 x 3500 mm. Pracovní desky z žuly se vyrábějí v tloušťce 20 a 30 mm ve třech povrchových úpravách. Hrany žuly se brousí pod různými rádiusy nebo pod úhlem a možné je i spodní leštění přesahujících částí pracovní desky.

Vzorkovník

Povrchové úpravy přírodního kamene

Přírodní kámen se dodává v lesklém, matném či 3D reliéfním povrchu. Každý z povrchů má různé procesy s výhody. Vysoký lesk žuly se dosahuje leštěním, póry se pak uzavírají speciálními pryskyřicemi, které jsou vhodné pro styk s potravinami. Broušený matný povrch nechává vyniknout barevnost žuly bez úrovně jasu, je však více pórovitý a vyžaduje dodatečnou impregnaci. 3D reliéfní povrch klade důraz na jedinečné vlastnosti žuly jako jsou žíly a nechává je vystupovat na povrch s citelnou strukturou.

péče a údržba žuly