Masivní dřevo PUREWood

vlastnosti

masivního dřeva

Všechny typy dřevěných pracovních desek jsou hluboko ošetřené třemi vrstvami ekologických olejů obohacených o složky antibakteriálního nanostříbra, které účinně a dlouhodobě působí proti usazování nečistot, bakterií, plísní a dřevokazných hub. Takto ošetřené povrchy se lehce udržují, dobře odolávají vodě a běžnému používání v domácnosti. V případě potřeby je povrch pracovní desky obnovitelný přebroušením a opětovným naolejováním.

Typy dřevin

Kvalitní kuchyňská pracovní deska musí být vyrobena z tvrdého, dobře vysušeného dřeva. Nejoblíbenější dřeviny jsou buk, dub, americký ořech. Každá z nich má specifickou kresbu dřeva a barevnost. Kromě výběru dřeviny je možné si zvolit na pracovní desku i více způsobů spojování menších hranolů a desek do celistvé pracovní desky. Dřevo se spojuje i napojuje lepením a spoje jsou viditelné na cca 1 mm. Délka desky je závislá od typu tohoto provedení a pohybuje se v rozmezí od 2 do 4 metrů.

vzorkovník dřeva

Country desky a zalévání pryskyřicí

Při sušení masivního dřeva se často vytvářejí praskliny, které jsou důsledkem přirozeného sesychání dřeva. Praskliny a boule dřeva však nemusí být vnímané jako vizuální nedostatek, ale právě naopak jako ukázka originální přírodní struktury. Ve stolařské dílně firmy Polyston detailně zaléváme větší i menší praskliny dřeva průhlednou nebo barevnou pryskyřicí a vytváříme stylové country desky. Rustikální vzhled lze zvýraznit i ponecháním kůry na hraně desky nebo kartáčovanou hranou.

ukázka realizace country desky

  • dreveny-barovy-pult-5.jpg
  • barovy-dubovy-pult-na-kuchynskom-ostrove.jpg
  • masivny-barovy-pult.jpg
  • dreveny-barovy-pult-1.jpg
  • drevena-pracovna-doska-kuchynsky-stol.jpg