Velkoformátová keramika

Vlastnosti

VELKOFORMÁTOVÉ keramiky 

Povrch velkoformátové keramiky je tvrdý a odolný vůči poškrábání, otěru, vodě i vysokým teplotám a mrazu. Vyznačuje se téměř nulovou nasákavostí, antibakteriálností a vysokou odolností vůči chemikáliím. Celkové složení materiálu pochází z přírodních zdrojů a keramika se tak řadí mezi ekologický materiál s možností úplné recyklace.

využití keramiky

Velkoformátová keramika se vyrábí v různých trouštkách a formátech pro různé způsoby využití materiálu. Nejmenší síly střepu 3 a 6 mm jsou ideální pro všechny typy obkladů, interiérové dlažby ale i na exteriérové odvětrávané fasády. Pro kuchyňské desky je optimální síla střepu 12 až 20 mm podle konkrétního projektu a celkové výztuhy korpusů skříněk. Dlažby pro veřejné prostory jsou ideální od 9 mm, přičemž poskytujeme formátování na míru nebo ve standardních formátech dodávaných od výrobce keramiky. Dlažbu dokážeme také opracovávat a vyrábět tvarovky na míru.

Naše realizace

rozměry velkoformátové keramiky

Kuchyňské desky a obklady se nejčastěji vyrábí z keramiky ve formátech 320 x 150 cm a 320 x 160 cm. Pro obklady fasád a obklady stěn se využívají i podélné formáty 360 x 120 cm. Z těchto formátů pak můžeme vyřezat i obklad v rozměrech dle přání zákazníka, takto vyhotovujeme atypické projekty jako jsou např. schody. 

Vzorkovník keramiky