Technický kámen 

Vlastnosti

TechnickÉHO kAMENE

Technický kámen je alternativou přírodního kamene, který je díky svému složení a způsobu zpracování hustější, bez pórů a viditelných trhlin, které se mohou vyskytovat v přírodním kameni. Umělý kámen je převážně tvořen z křemene a žuly a pro efektivní vzhled je materiál doplněn barevnými pigmenty a zrcadlovými granuláty. To vše je spojeno pryskyřicí a opracováno do rovných desek v různých tloušťkách. Tento materiál má široké využití v interiéru, kde prioritou je vysoká tvrdost a vysoký lesk materiálu. Impregnací pracovní desky zvýšíte odolnost povrchu vůči skvrnám a ulehčíte běžnou údržbu.

 

 

Použití technického kamene

Technický kámen se standardně vyrábí v rozměrech 3040 x 1400 mm nebo v jumbo formátu 3200 x 1600 mm. Ve výrobních prostorách Polyston se desky řezají na pracovní desky, obklady stěn, barové pulty, parapety a dlažby. Hrany technického kamene jsou opracované do různých tvarů a díky stejné barevnosti v celém průřezu vytváří dokonale opracované detaily. Technický kámen nabízí tři povrchové úpravy - leštěný, matný a strukturovaný povrch ardesia.

Vzorkovník

Údržba technického kamene

Materiál je možné ošetřit volně prodejnými nekoncentrovanými čistícími prostředky. Je však nutné vyhýbat se prostředkům jako je Savo, čističe odpadů, trubek a nerezu. K dlouhodobému udržení lesku materiálu není vhodné krájet potraviny přímo na pracovní desce. Pro odkládání horkých předmětů doporučujeme použít izolační podložky, aby nedošlo k viditelnému poškození povrchu.

 

 

Více o údržbě technického kamene