Jak si vybrat pracovní desku

Jak si vybrat firmu pro realizaci své pracovní desky?

Nejdůležitější je, aby si zákazník ověřil výrobce pracovní desky. V žádném případě si nevybírejte pro svou realizaci zprostředkovatelskou firmu, která zastřešuje vícero dodavatelů. Taková firma se tváří jako zástupce , ale nemá dosah na výrobu Vaší pracovní desky, jelikož nedisponuje vlastní výrobou a nezabezpečí Vám servis. Pracovní desku musí vyrobit firma s technickým vybavením a profesionálním personálem. Každá seriózní výrobní firma Vám nabízí ke svému produktu i servis. To znamená, že zabezpečí celou výrobu a montáž na místě a v případě potřeby, obratem řeší vzniknuté situace. Pracovní desky je možné objednat prostřednictvím kuchyňských studií, internetových studií nebo architektů , kde máte zabezpečenou kvalitu svého produktu, neboť vztahy mezi dodavatelmi a výrobci jsou pevné, postavené na vzájemné důvěře.

Výrobce Vaší pracovní desky by měl mít tradici ve výrobě tohoto produktu, protože výroba pracovní desky je velmi specifická a neporovnatelná s výrobou jiných produktů v oblasti kamene. Výroba pracovních desek je náročná na provedené detaily a konstrukci . Na každé pracovní desce existují kritická místa, která potřebují vystužení. V případě, že se konstrukce podcení, časem se projeví chyby. Neváhejte si ověřit výrobce své pracovní desky a důvěřujte pouze profesionálům.

Firma Polyston s.r.o. nabízí svým zákazníkům od roku 1999 vyspělé technologické zázemí pro výrobu pracovních desek a obkladů. Zpracováním velkoplošných materiálů vytváří produkty vyrobené na míru se specializací na zakázkové odlévání vlastního materiálu Polyston Solid Surface a odlévání akrylátu .Produkty z výroby vynikají přesným frézováním a provedením detailů. Samozřejmostí je pozáruční servis na 2 roky a možnost opravy desky i po uplynutí záruční doby.

 

Od čeho závisí cena pracovní desky?

Ceny pracovních desek se pohybují v různých hladinách, v závislosti od materiálu a provedení, které si zvolíte. Zvolené materiály následovně dělí pracovní desky na:

  • Ekonomické – do této kategorie můžeme zařadit laminátové desky z aglomerovaných materiálů jakými jsou dřevotřískové a dřevovláknité desky. Tento materiál je nejlevnější na trhu s pracovními deskami.
  • Nadstandartní – tyto pracovní desky poskytují vysoký uživatelský standart díky materiálům: umělý kámen, přírodní kámen, technický kámen, velkoformátová keramika, masivní dřevo. Tyto materiály se pohybují v přibližně stejných cenách s rozdílem  ± 30 % v závislosti od výrobce a dodávaného vzoru.

 

Co očekáváte od své pracovní desky?

  • Očekávám nejnižší cenu své pracovní desky. Nejvhodnějším materiálem pro Vás je laminátová pracovní deska.

  • Očekávám nejodolnější a nejtvrdší pracovní desku s matným povrchem. Tyto kritéria splňuje keramická pracovní deska. Keramika Neolith je nejtvrdším materiálem pro pracovní desky, je však nutné počítat se spoji v tloušťce 1-2 mm.

  • Očekávám tvrdou pracovní desku s vysokým leskem. Přírodní a technický kámen jsou těmito vlastnostmi specifické. I při těchto materiálech je nutné počítat se spoji v tloušťce 1-2 mm. 

     

  • Očekávám nejhygieničtější pracovní desku bez viditelných spojů s integrovaným dřezem. Materiál Polyston solid surface je umělý kámen s nejvyšší tepelnou odolností v kategorii umělých kamenů. Nedeformuje se teplem, ale umožňuje tvarování prostřednictvím tvarování ve formách. Umožňuje provedení nejdokonalejších detailů na pracovní desce a uzavření pracovní desky do monolitního celku s neviditelnými spoji.

  • Očekávám přírodní pracovní desku s výraznou strukturou. Nejvhodnější pracovní deskou je masivní dřevo. Kuchyňská pracovní deska z masivního dřeva disponuje spoji v tloušťce 1-2 mm. Je nevyhnutelná opakovaná údržba povrchu.

 

Co s poškozenou pracovní deskou?

Pokud se Vaše pracovní deska poškodí a je z přírodního kamene, musíte ji vyměnit za novou. Pokud je vyrobená z technického kamene, musíte ji vyměnit za novou. Pokud byste zvolili keramickou pracovní desku a nešťastnou náhodou se Vám poškodí, musíte ji vyměnit za novou…Pracovní deska z umělého kamene je výjimečná hlavně v tom , že pokud se Vám tento materiál poškodí ,je lehce opravitelný u Vás doma. Mnoho lidí si myslí , že tento materiál je příliš měkký, ale ve skutečnosti se jeho tvrdost rovná mramoru. Umožňuje realizaci oprav a dokonalost detailů, šetří Váš čas, Vaše peníze a v neposlední řadě Váš komfort, neboť nemusíte celé týdny čekat na opravu svojí kuchyně. Zásah po opravě není možné vidět pouhým okem . Pokud si vyberete umělý kámen Polyston Solid Surface, máte v ceně své pracovní desky servis na 2 roky zdarma.

 

Co je integrovaný dřez v pracovní desce?

Pojem „integrovaný dřez“ znamená dosáhnutí monolitého celku s pracovní deskou . Tohle provedení se realizuje jen při jednom materiálu z nabídky firmy Polyston s.r.o., a to při umělém kameni Polyston Solid Surface .Dřez má identický vzor jako pracovní deska nebo si můžete vybrat kontrastní vzor. V nabídce je několik typů dřezů, rozdílných tvarů a celkový design. Materiál umožňuje variabilní možnost odtokových ploch a odtokových drážek a jejich polohu vůči dřezu. Umělý kámen Polyston Solid Surface se Vám absolutně přizpůsobí.

 

Není umělý kámen jako umělý kámen. Při koupi integrovaného dřezu z umělého kamene byste se měli informovat, zda je Vámi zvolený umělý kámen termoplast nebo termoset. V případě, že jste zvolili termoplast, osvětlíme Vám, co se s Vašim dřezem časem stane, Dřezy vyrobené z termoplastů jsou ohebné a spojené, proto se časem dřez v spoji začne otevírat. Je to způsobené střídáním teplé a studené vody. Pokud si vyberete termoset, tímto nedostatkem se vyhnete, protože dřezy z termosetu jsou odlévané v jednom celku a tudíž nedisponují žádným spojem. Je velmi důležité, abyste při volbě materiálu ověřovali výrobce , který bude Váš dřez nebo celou pracovní desku realizovat. Výrobce, který má zkušenosti a dlouholetou praxi ve výrobě pracovních desek Vám určitě poskytne k dřezu speciální povrchovou úpravu Antishock , která chrání materiál před vlivem střídání teplé a studené vody, čím prodlužuje životnost dřezu. Antishock je transparentní , polymerová vrstva s tloušťkou 1 mm, jejíž tepelná odolnost je 110°C.Zprávný výrobce Vám určitě poskytne ke svým produktům záruku a servis.

 

PorovnÁnÍ materiálů pro výrobu pracovní desky

porovnanie materiálov na výrobu pracovnej dosky

porovnání materiÁlů na stáhnutí