Vzorkovník ŽULA pietra

Její výrazná originální kresba je čistým dílem přírody.

Materiál Pietra je přírodní žula pocházející z lomů z celého světa. Zpracovává se nejmodernějšími technologiemi na selektované kameny a prochází náročnou kvalitativní kontrolou. Výrobky z přírodní žuly se vyznačují mimořádnou tvrdostí a odolností vůči silnému zatížení, tlaku i vůči vysokým teplotám. Krása žuly nejlépe vynikne na velkých plochách kuchyňských linek, ostrovů a jídelních stolů, ale výborně se hodí i na obklady. Povrch žuly kvůli mikro-porézní struktuře žuly nutno impregnovat, pro zvýšení odolnosti vůči nasákavosti.

Žula se dodává ve více povrchových úpravách, které mají rozdílný proces opracování i vlastnosti výsledného povrchu. Vysoký lesk žuly se dosahuje leštěním a díky použití speciálních pryskyřic, vhodných pro styk s potravinami, se póry povrchu uzavřou. Broušený matný povrch nechává vyniknout barevnost žuly bez úrovně jasu, je však více porézní a vyžaduje dodatečnou impregnaci. 3D reliéfní povrch klade důraz na jedinečné vlastnosti žuly jako jsou žíly a nechává je vystupovat na povrch s citelnou strukturou.

Žula se jako přírodní kámen těží v lomech u formátů desek je nutno počítat s rozměrovou tolerancí. Nejmenší garantovaný rozměr plotny je 1200 x 2 225 mm, největší rozměr má velikost 1900 x 3 500 mm. Pracovní desky ze žuly se vyrábějí v tloušťce 20 až 30 mm ve třech povrchových úpravách. Hrany žuly se zbrušují pod různými rádiusy nebo pod úhlem a možné je i spodní zaleštění přesahujících částí pracovní desky.

 

*Vzory, dostupnost a formáty na vyžádání

*Individuální nacenění